Get Adobe Flash player
Home Освіта та влада

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Освіта та влада

Вектори змін у середній освіті

Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 

Середня освіта це те, через що повинен пройти кожен громадянин України. Тому необхідно, щоб вона приносила максимально можливу користь. Але нажаль зараз, вона залишається у кризовому стані. Нині учитель виконує сумнівну роль – він «знає у мільйони разів менше ніж інтернет». Підручники ж пишуться аби як і взагалі під сумнів підпадає їх необхідність. У чому взагалі має бути роль середньої освіти, якщо існують ЗМІ, що здатні дати набагато більшу і змістовнішу інформацію?

 

Вища освіта України значно відстає від рівня освіти Європи

Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 

3 закони, які б я ввела, якби була Міністром освіти
Освіта в Україні нині має низку проблем. Проблеми її торкаються не лише вищої освіти, а й середньої освіти. І починати потрібно саме з неї. Статистика говорить про те, що 60% українців взагалі не вірять в якісну освіту в Україні.
Якби я була Міністром освіти, я б змінила все кардинально. По-перше:
1. Середня школа б мала 10 класів, після 5 класу повинно бути розподілення класів по профілям, щоб діти чітко обирали певний напрям професії (фізико-математичний, гуманітарний, економічний тощо). 10 класів тому, що діти повинні закінчувати школу раніше через те, що попереду університет (див. пункт 2).

 

Чому вчителювати зараз не престижно?

Навчаємось в університеті 5-й рік. І з кожним роком все більше усвідомлюємо як падає рейтинг нашої професії. Багатьом із нас не поталанить, ми не зможемо влатуватись в елітний ліцей чи гімназію. А яка звичайна загальноосвітня школа в селі, або , навіть, і в Києві говорити не приходиться…
Чому вчителювати зараз не престижно? Чому, якщо підеш працювати в школу, то будеш зводити кінці з кінцями?
Тому і питання треба ставити не так, «чи можлива реформа освіти?». Реформа не тільки можлива, а й потрібна. І чим скоріше, тим краще.
А починати треба з підняття рейтингів звичайної школи і вчителів цієї школи. Навіть, якщо в подальшому це будуть школи тільки для малозабезпечених. По всому ж видно – навчатися в них буде більшість…

 

У нас вчителі виходять на пенсію в 80 років! Де молоді шукати роботу?

Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 

Які три перші закони видала б я якщо була б міністром освіти України.
Якби мене таки обрали на посаду міністра освіти України в наші часи, то перші три мої накази були б:
Підвищити заробітну плату працівникам освіти. Оскільки на мою думку, це не є нормальним коли вантажник (без вищої освіти) отримую заробітну плату в розмірі від 2500-3000грн, а вчитель чи викладач - 1100 - 1500грн, а вихователь в дитячому садочку взагалі 1000грн. А між тим ці люди виховують та навчають наших дітей, а хтось з них навчав і нас, а отже якби вони не були такими не матеріальними і пішли б працювати не вчителем а наприклад «менеджером» за 3000-4000 де б ми і наші діти в результаті опинились?

 

Влада не виявляє бажання бачити високий рівень самосвідомості в українців

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

В широкому розумінні освіта – це явище, за допомогою якого з первинно хаотичної та ірраціональної сутності людської істоти поступово кристалізується той, кого сучасність називає людиною. Освіта – це сховище культурної спадщини людства та його інвестиції у власне майбутнє. Саме тому людина з перших років своєї пізнавальної діяльності взята під опіку держави. В наш час стрімкого росту кількості інформації традиційна система освіти, безумовно, є застарілою та потребує реформ. Сучасні реалії ставлять перед реформаторами освіти питання: га що саме має бути спрямована реформа освіти, та чи можлива вона в сучасній Україні?

 
Більше статтей...
На правах реклами: Дверь в подъезд дешево: железная дверь для желающих сэкономить.

Освітня бібліотечка

На правах реклами: