Get Adobe Flash player
Home Освіта та суспільство Модель університету моєї мрії

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Модель університету моєї мрії

Рейтинг статті: / 7
НайгіршеНайкраще 

Університет моєї мрії – це поєднання передових технологій, педагогічних розробок та відповідної матеріальної бази.

Прикладом такого університету слугував Білоруський державний педагогічний університет імені Вадима Танка, який мені нещодавно випала нагода відвідати. Але, звісно, моя модель університету не стане повною копією вже існуючого, я тільки послуговуватимуся певними принципами його функціонування та організації.

Отже, університет моєї мрії повинен мати найновіше технічне обладнання. Це стосується не стільки комп’ютерів, проекторів та іншого, хоча це теж дуже необхідно. Але, на мою думку, варто обмежуватися певною кількістю людських ресурсів, які є допоміжним та обслуговуючим персоналом. Так, наприклад, замість працівників деканату – методистів, секретарів – потрібно налагодити систему електронного прийому заявок, видачі-прийому журналів (на кшталт конвеєра під куполом Мінської наукової бібліотеки). Це значно пришвидшить процедуру та прибере непотрібні вакансії. Також мають бути електронні книги запису на прийом до декана кожного факультету, його заступників, завідувачів та працівників кафедри. Це зекономить час і студентів, і викладачів і припинить безперервний потік студентів на кафедри.

Щодо керування університетом, то повинен бути ректор як голова установи, а також представник студентства, з яким вони мають працювати пліч-о-пліч. Всі сфери студентського життя повинні мати головуючого не лише викладача, але і студента, щоб жодне питання не було вирішено без участі студентів. Кожен студент має право брати участь в публічному обговоренні питань функціонування університету.

Викладання має здійснюватися кількома мовами, включаючи окрім української, російської та англійської, ще й французьку та іспанську, а для філософів – грецьку та латину. Тому до вступу до університету потрібно буде пройти навчання у підготовчому коледжі, де вчитимуть цим мовам. Тривалість навчання у коледжі залежить від швидкості та якості засвоєння знань студентом. Якщо абітурієнт не хоче витрачати час на навчання у коледжі, він може самостійно під час навчання в школі вивчити ці мови і скласти допусковий комплексний іспит на вступ до вишу.

Це уможливить читання багатьох творів в оригіналі, для більш повного їх розуміння та розширення кругозору. А також виїзд для продовження навчання чи роботи за кордон без будь-яких мовних проблем та проблем кваліфікації. Для цього також повинні бути організовані практики за кордоном, практики «по обміну» для 30% найкращих студентів вишу.

Щодо викладання, то методами мали б бути: лекції, семінари (аудиторні та дистанційні у режимі он-лайн), конференції, круглі столи, тренінги тощо. На останньому курсі навчання півроку присвячено написанню магістерської роботи, а півроку викладанню у молодших курсів розробленого магістрантом власноруч спецкурсу за фахом. Навчання повинно провадитися із максимальним залученням інноваційних технології, які є потрібними для кожної окремої спеціальності.

Кількість чоловік у академічній групі не повинна перевищувати 10 чоловік. Кожен студент матиме можливість особисто формувати свій навчальний план, починаючи із 3 курсу. Попередні два мають бути стандартними для всіх студентів певної спеціальності. Кількість загальнонаукових дисциплін має бути знижена до мінімуму і не перевищувати 15 % від усіх предметів.

Жоден студент не повинен бути поза науковим життям. Якщо на 2 курсі у тебе не має 2 наукових публікацій – ти у списку на відрахування. З кожним курсом необхідна кількість публікацій зростатиме.

Студенти повинні мати гуртожитки, при чому там проживатимуть всі студенти, а не лише іногородні для об’єднання та максимального занурення у наукову атмосферу.

 

Ляшенко Наталія

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: