Get Adobe Flash player
Home Освіта та суспільство

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Освіта та суспільство

Освіта як цінність

Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 

Що таке освіта?... Освіту можна розуміти як передачу накопичених суспільством знань молодому поколінню для розвитку в нього пізнавальних можливостей, а також набуття вмінь і навичок для практичного застосування загальноосвітніх і професійних знань.

 

Виховний ідеал сучасності

Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 

У Збірці методичних матеріалів з організації виховної роботи в ДВНЗ Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана в підпункті 1.1. «Мета та завдання виховання студентів університету» написано: «Формування національної інтелігенції, сприяння збагаченню й оновленню інтелектуального генофонду нації, виховання її духовної еліти – це мета, що стоїть перед вищими навчальними закладами на одному рівні з підготовкою висококваліфікованих фахівців. Досягнення мети виховання можливе лише за умови комплексного підходу і залучення до цієї роботи всього професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів (ВНЗ), адміністрації, органів студентського самоврядування та громадських об’єднань студентської молоді. «Головною метою виховання, на досягнення якої спрямовано зусилля професорсько-викладацького колективу, громадських органiзацiй i угруповань, є формування цiлiсної i гармонійно розвиненої особистості з високою національною самосвiдомiстю. Така особистість — це насамперед громадянин української держави, її патріот, гуманіст, для якого пріоритетом є загальнолюдські й загальнодержавні цiнностi, це людина з високою фаховою підготовкою й широким світоглядом, розвинутим інтелектом, належним рівнем загальної, політичної та правової культури».

 

Навіщо мені знання, якщо я маю впливових батьків?

На мою думку, освіта є дуже важливою в нашому житті,тому що не маючи певних базових знань людина не може і не буде розвиватись як самостійна, обдарована особистість.Нажаль, це відійшло на другий план, особливо в учнів старших класів. Шкільні предмети та шкільний матеріал мало цікавлять наших учнів. Вони  відкрито висказують свою невдоволеність та виражають  байдужість до знань.Так, як вони впевнені що це їм не потрібно ні зараз, ні тим паче, в майбутньому. І саме тут виникає проблема у гармонійному та всебічному розвитку учня  як особистості, студента, людини, колективу, народу, нації..
Більшість задає собі питання  " А навіщо мені це потрібно?" Студенти стверджують  "А навіщо мені потрібно вчитись, якщо можна купити диплом? Навіщо мені знання, якщо я маю впливових  батьків, і моє майбутнє вже визначене?

 

Не всі навчальні заклади дають достатньою професійну підготовку

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Я вибрала тему: «Проблема працевлаштування випускників навчальних закладів». Вважаю цю тему актуальною, особливо в Україні. Підтвердженням цього є результати державної служби статистики України. Проаналізувавши таблицю даних, я бачу, що рівень безробіття молоді у 2000 році складав 18,3%, до 2005 знизився до 16,3%, а в 2011 набув свого піку 18,7%.

Як бачимо це – наслідки. Що спричинило таку проблему? На мою думку, проблема починається ще зі школи. Профорієнтаційна робота з учнями старших класів недостатня: учні не знають, які професії затребувані на ринку праці, перелік існуючих професій та їх сутність, корисність, важливість.
Майже всі навчальні заклади зосереджені в столиці, або в деяких великих містах по Україні. Тому після закінчення Київських навчальних закладів випускники неохоче повертаються, або зовсім не повертаються працювати по місцю проживання. Сільськогосподарські та технічні професії особливо є мало затребувані і не підтримуються державною владою. Тому люди, які схильні до таких видів праці залишаються безробітні. Йде одностороннє спрямування на інтелектуальні види праці.

 

Філософія як формування образу людини

Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Чи з самого дитинства людини бажає мати своє бачення на оточуючий світ, на речі навколо нього, на події та зміни, що відбуваються?  Якщо з дитинства, тоді чи кожна людина? Можливо. Але в сьогоднішньому суспільстві ми можемо розслабитися. Наші батьки (зі всією своєю відповідальністю) вкладають трьохрічній дитині планшети у руки. Тому можна не сумніватися, що к 14 рокам у цієї самої дитини з’явиться і «своє бачення світу», і сформується «своя незалежна думка», одним словом - сформується все. Незалежно від того, чи з самого дитинства вона хотіла цього формування , чи тільки зараз, чи навіть і ніколи не прагнучи цього, сформується. Якщо ж зовсім розслабитися, все це сформують і без участі самого індивіда, шляхами нав’язування, навіювання та переконання. І чи можна буде назвати таке «своє бачення світу» філософією? Моя особиста думка – це буде настільки ж самостійне незалежне мислення , наскільки можлива вірогідність того, що мале цуценя французького бульдога виросте великим вовком. І вуха майже ті самі, і лап стільки ж, але відсутній той дух, що формує образ самого вовка.

 
Більше статтей...
На правах реклами: Centurian Wildlife Services

Освітня бібліотечка

На правах реклами: