Get Adobe Flash player
Home Освіта та культура Роль сучасної української літератури і книги в житті молоді

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Роль сучасної української літератури і книги в житті молоді

Рейтинг статті: / 34
НайгіршеНайкраще 


Як іскра ще в тобі горить

І згаснути не вспіла, –

Гори! Життя – єдина мить,

Для смерті ж – вічність ціла. ”

О.Олесь


Про українську сучасну літературу введеться багато дискусій і розмов. Наприклад, існує думка що сучасної української літератури як такої взагалі не існує. Але в будь-якій книгарні, особливо спеціалізованій ( як книгарня Є” ) можна побачити великий вибір української книги ( поезія, проза, збірки, онтології, романи ) на будь-який смак і вподобання.

На мою думку, проблема порягає у впливі масової культури на літературу, і пов’язану з цим популярність дешевих” любовних романів, детективів, особливо набрали обертів фантастика і фентезі, які в основі відійшли від класичних традицій. В цій ситуації поганим є не сам жанр, автор чи манера написання, а, на мою думку, саме в легкості. З однієї сторони, цікаво провести вечір з таким романом, але через день, іноді тижнень просто забуваються імена (або ж характерні риси головних героїв, сюжетна лінія, проблематика ), і, взагалі, про що була книга.

 


Хоча, не все ж так погано, є якісна, я б, навіть, назвала елітна українська література, і той, хто шукає завжди знаходить. Для кожної людини є написані її саме книги.

Я багато читаю, і мене цікавить якою саме має бути книга? На мою думку, прочитана література, має все-таки залишати слід. З кожної книги ми маємо виносити щось для себе, можливо змінювати щось у своєму житті. Як говорила Ліна Костенко: Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі”. Я думаю, книга має нести щось хороше, прекрасне; мрії, бажання, силу волі і натхнення; життєвий і творчий порив; показувати що краще робити чи не робити, чомусь вчити. Вона відкриває нам людські серця, кожна книга і кожна історія, описана в ній, як цілий світ, сповнений бурхливого і нестримного життя. На мою думку, книга вчить нас саме жити, відчувати це життя наповну, не проходити повз тих, кому можемо допомогти, здійснювати свої мрії і близьких нам людей. Чудо ж в ниших руках і його можна творити. Я думаю що жити повно цим життям – це і є сенс існування кожної людини, адже кожна людина має своє унікальне життя.

Я думаю що кожен день має бути неповторним як окреме життя, і я хочу щоб для людини ( і вірю в це ) кожен день був як незабутня пригода.

Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя – єдина;

Мука твоя – єдина;

Очі твої – одні.

Більше тебе не буде.

Завтра на цій землі

Інші ходитимуть люди,

Інші кохатимуть люди –

Добрі, ласкаві й злі.

Сьогодні усе для тебе –

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба –

Гляди ж не проспи!

Бо ти на землі – людина,

І хочеш того чи ні –

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої – одні. ( В.Симоненко)

Аліса Дмитренко

Коментарі  

 
+8 #1 Rk 06.03.2012 00:12
Помилки трошки повиправляти і буде 12.
Дуже хороший твір-стаття.
;-)
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: