Get Adobe Flash player
Home Освіта та культура Чи все вимірюється в грошах? Або обираючи свій шлях думай...

Опитування

Як ви оцінюєте стан освіти в Україні за 5-ти бальною шкалою?
 

Статистика сайту

free counters

РГ ЗиГзаг

Яндекс.Метрика

Чи все вимірюється в грошах? Або обираючи свій шлях думай...

Рейтинг статті: / 47
НайгіршеНайкраще 

Мабуть нема нічого важчого і важливішого в житті, як обрання шляху яким ти підеш. Вибору професії і вибору місця навчання.

Я знаю про це не як хто інший, адже на даний момент отримую вже другу вищу освіту. От і постараюсь поділитися своїми думками сприводу цього. В 17 – 18 років важко довести свою правоту і правильність своїх думок і вчинків батькам. Вони вважають тебе «маленьким» і безпомічним, а самі мають безцінний життєвий досвід. Але хто може знати, що для тебе важливо і потрібно як не ти сам?

Переконати їх буває важко, але можливо, просто треба бути наполегливим, а інколи й впертим, чітко аргументувати свою думку. За великим рахунком це стосується не тільки батьків, а й сторонніх старших людей, які всі спішать дати тобі пораду, зовсім нічого про тебе не знаючи. Всю цю інформацію треба добре фільтрувати і самому робити висновок. Ні за що не можна у виборі професії керуватися грішми. Те що робота за даною спеціальністю високооплачувана не означає, що вона твоя. Тут вибір треба робити з об’єктивною оцінкою своїх вподобань та вмінь. Якщо ти не здатен працювати за даною професією, то й великих коштів з цього не отримаєш. Йти вчитись на архітектора, не вміючи креслити і малювати тільки з-за високої заробітної платні закінчиться для тебе плачевно.

Вибір професії через сучасні модні тенденції на ринку праці теж виглядають абсолютно безглуздо. В першу чергу потрібно подумати про кількість фахівців з даної спеціальності на ринку праці, та про їх кількість через п’ять років по закінченню тобою університету. Дипломат, юрист – звучить гордо, але всі ними працювати не можуть. Потрібно проаналізувати, працівники яких професій дефіцитні на ринку праці, та зробити вибір у відповідності до своїх вподобань.

Але найкраще у виборі професії – це слухатися свого серця. В кожного є свої таланти та вміння, якась мрія та ціль в житті. І якщо ти відчуваєш. Що створений для більшого, ніж просиджувати безцінні дні свого в офісі, перекладаючи папери, роби що вважаєш за потрібне. Реалізуй свій потенціал та найкращі якості, якими ти володієш. Життя дається тобі раз і найголовніше – це твоє життя! Ти вправі сам розпоряджатись ним, бо живеш в першу чергу для себе, а не для когось іншого. Не важливо, хто і що скаже з цього приводу. Що це не виправдано в фінансовому плані чи ще щось. Не все вимірюється в грошах і здається нема більш нічого приємнішого ніж займатися улюбленою справою все життя. Справою, яка буде приносити тобі в першу чергу моральне задоволення, якій ти віддаватимеш всього себе.

Безкровний Микола

Коментарі  

 
+4 #1 Вова 05.03.2012 20:20
Я не згоден з автором! Бабло - вирішує все зараз! Навіщо вчитися - госи зелені і все пучком!
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На правах реклами:

Освітня бібліотечка

На правах реклами: